TAŚMY ANATOMICZNE

Meridiany mięśniowo-powięziowe dla terapeutów manualnych i specjalistów leczenia ruchem

Thomas W. Myers
Obecnie brak w magazynie
168,00 zł
Brutto

Zrozumienie roli powięzi w wykonywaniu prawidłowych czynności ruchowych i ich funkcji w tworzeniu zaburzeń posturalnych, ma podstawowe znaczenie dla wszystkich praktyków zajmujących się dysfunkcjami somatycznymi. Książka przedstawia kompleksowe sposoby spojrzenia na anatomię systemu mięśniowo-powięziowego i narządu ruchu, w szczególności zaś na połączenia pomiędzy mięśniami w obrębie sieci powięziowej występujące w całym ciele.

DOSTAWA: Paczkomat 12 zł. Kurier InPost: 13 zł. Kurier DPD 16 zł. Poczta Polska 16 zł. Za pobraniem kurier InPost 16 zł. Darmowa dostawa od 300 zł.

 

Zrozumienie roli powięzi w wykonywaniu prawidłowych czynności ruchowych i ich funkcji w tworzeniu zaburzeń posturalnych ma podstawowe znaczenie dla wszystkich praktyków zajmujących się dysfunkcjami somatycznymi.

Bogato ilustrowany atlas "Taśmy Anatomiczne" przedstawia kompleksowe sposoby spojrzenia na anatomię systemu mięśniowo-powięziowego i narządu ruchu. W szczególności na połączenia pomiędzy mięśniami w obrębie sieci powięziowej, występujące w obrębie całego ciała. W tej przystępnie napisanej książce przedstawiono szczegółowo, w jaki sposób wzorce naprężeń łączą się ze sobą w obrębie „sieci mięśniowo-powięziowej i wpływają zarówno na stabilność ruchu, jak i na kompensację posturalną.

Taśmy Anatomiczne - to rewolucja w terapii tkanek miękkich! To nowe spojrzenie na anatomię człowieka, które pomaga w rozwiązywaniu wielu skomplikowanych problemów związanych z narządem ruchu.

Książka prezentuje mapę powiązań powięziowych całego ciała.

Koncepcja ta łączy ze sobą pojedyncze mięśnie w funkcjonalna kompleksy, z których każdy ma specyficzną anatomię i znaczenie w ciele. Podejście to prowadzi do nowych holistycznych strategii dla zawodów medycznych, nauczycieli ruchu i sportowców, pomagając rozwiązać skomplikowane problemy posturalne i ruchowe. Meridiany powięziowo-mięśniowe dają nam nowe zrozumienie wzorców całego ciała w jego posturze i funkcji – interakcję pomiędzy stabilnością a mobilnością.

Np. Zrozumienie powierzchownej taśmy tylnej jako całości daje możliwości rozwiązywania problemów mięśni np. kulszowo – goleniowych, których nie dałoby się rozwiązać widząc te mięśnie jako pojedynczą jednostkę. Taśma Spiralna uczy nas jak rozwiązać komponenty rotacyjne, które nie mogą również być rozwiązane przez analizę poszczególnych mięśni.


ZOBACZ TAKŻE

Podtytuł
Meridiany mięśniowo-powięziowe dla terapeutów manualnych i specjalistów leczenia ruchem
Autor
Thomas W. Myers
Przekład
dr Mirosław Kokosz
Waga
1278 g
Format
220 x 275 mm
Ilość stron
295
Wydanie
III, 2015
ISBN
978-83-62526-02-4
029
Nowy

Strona virgobooks.pl korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki internetowej. Polityka prywatności